Evde reçel yaparak nasıl para kazanılır?

evde-reçel-yaparak-para-kazanma
evde-reçel-yaparak-para-kazanma

Günümüzde pek çok kadın evde yaptığı işlerle ev ekonomisine katkıda bulunuyor. Evde yapılan işler arasında en çok tercih edilenlerden biri de evde reçel yapıp satmak. Peki, evde reçel yaparak nasıl para kazanılır?

Hem yurt içinde hem de yurt dışında doğal gıdalara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. İnsanların doğal ve ev yapımı besinlere ilgisini kullanarak para kazanabilir ve kendi işinizi kurabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan biraz el lezzeti ve reçel yapabileceğiniz bir alan. Eğer evinizde reçel yapıyorsanız ve çevrenizdekiler tarafından yaptığınız reçeller çok beğeniliyorsa bu işe girmenin tam zamanı. Sizde reçel yaparak para kazanabilirsiniz. İşte evde reçel yapıp satmak için yapmanız gerekenler…

Her şeyden önce kaliteli ve iyi meyveler kullanmaya özen gösterin. Eğer kırsal ya da tarım bölgelerine yakın bir alanda yaşıyorsanız organik sebze ya da meyvelere ulaşmanız daha kolay olacaktır. İlk etapta tek bir meyde ya da sebzeden reçel yapabileceğiniz gibi zamanla yelpazenizi genişletebilirsiniz.

Yaptığınız reçelleri pazarlama aşaması en önemli aşamalardan biridir. Reçelleri en kolay şekilde sosyal medya üzerinden satabilirsiniz. Bu gibi işler için en doğru tercih ise instagramdır. Sadece reçel satmak için bir sayfa açın. Bu aşamada en önemli olan şeyse sayfanızın albenili olması. Sayfa ne kadar çok dikkat çekerse o kadar reçel satabilirsiniz. Reçellerinizin fotoğraflarını doğru açılardan çekerek oldukça güzel bir sayfaya sahip olabilirsiniz.

Reçelleri sosyal medya hesabınızdan satmaya başladıktan sonra müşterilerden gelen güzel yorumlar sizler için iyi birer reklam olacaktır.

Reçellerinizi satmak için mutlaka cam kavanoz kullanmanız gerekir. İsterseniz kavanozların üzerine kendi isminiz ya da farklı bir ismi kullanarak bir marka etiketi yapıştırabilirsiniz. Böylelikle yaptığınız reçellere imzanızı atmış olursunuz.

Yabancı dilinizi biraz geliştirerek zamanla yurt dışına da satışlar gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.