Evde Mum Yapımı İşi

EVDE MUM YAPMA İŞİ VEREN FİRMALAR
EVDE MUM YAPMA İŞİ VEREN FİRMALAR

Ek gelir olarak evde yapılabilecek işlerden birisi de evde mum yapma işidir. Evde mum yapımı işi, hediyelik renkli mum yapımı ve normal mum yapımı olarak ikiye ayrılır. Mum yaparak para kazanmak istiyorsanız mumun ham maddesi olan parafin ve strearin maddelerini satın almalı ve mumu kendiniz yapmalısınız. Bir başka yol ise daha az zaman harcayarak kar oranı daha az olan hazır mum satın alıp evde kalıplar halinde yapmaktır. Bu yöntem diğer yönteme göre daha az getirisi olduğu için birinci yöntemi uygulamak daha doğrudur. Bir diğer yöntem de hazır olarak yapılmış olan mumları satın alıp paketlerini evde değiştirerek daha süslü hale getirmek ve satışını yapmaktır. Bu yöntem belirli bir sermaye gerekli olduğundan pek karlı bir iş değildir. Peki evde mumu nasıl yaparız ?

 

Mum nasıl yapılır ?

Öncelikle mumu oluşturmak için gerekli olan ham maddeler parafin ve strearin malzemelerini satın almalısınız. Daha sonra eski ve çukur bir kap içinde önce kısık ateşte parafin maddesini katı halden sıvı hale gelene kadar eritmeli ve karıştırmalısınız. Karıştırdığınız sıvı haldeki parafin içine strearin maddesini ekleyerek kısık ateşte eriyene kadar karıştırıp bu iki maddenin karışım haline gelmesini beklemelisiniz. Karışım eriyik haline geldiğinde hangi renkte mum oluşturmak istiyorsanız o rengin gıda boyasından karışım içine ekleyip kısık ateşte karıştırmaya devam etmelisiniz. Kıvamına geldiğinde karışımı ateş üzerinden alıp, önceden hazır ettiğiniz kalıpların içine dökmeli ve içine pamuk veya hasır ipinden yapılmış olan fitili eklemelisiniz. Bir süre sonra kalıplarda donan mumu çıkarıp etrafının pürüssüz olması için yağlı kağıt ile temizlik yapmalısınız. Bu işlemlerden sonra renkli mum yapma işi tamamlanmış olacaktır. Son olarak renkli kurdelalar kullanarak mumları hediyelik bir şekilde paketlemeli, satışa hazır hale getirmelisiniz.

Kar marjı daha az olan diğer mum yapım yöntemi ise büyük kalıplar halinde satılan mum kalıplarını farklı renklerde satın almak ve evinizde eritip kalıplar içinde donrurarak yeniden mum yapmaktır. Hazır olarak satın aldığınız mum kalıplarını farklı kaplarda eriterek hazırladığınız kalıplar içine istediğiniz renklerde sırası ile dökerek içine pamuk ipinden yapılmış fitili koyup soğumaya bırakmalısınız. Kısa bir süre sonra kalıplar içinde katılaşmış renkli mumlarınız hazır hale gelecektir. Yağlı kağıt kullanarak yüzey temizliği yapıp, sonrasında renkli ve ışıltılı bir paketleme işleminden sonra satışa hazır hale gelmiş mumlarınız olacaktır.

Evde yapacağınız bu mumları istediğinizde internetten kendiniz satabilir, hediyelik eşya satan dükkanlara satabilir veya mum satışı yapan firmalara satabilirsiniz. Bu şekilde evde kendi yaptığınız mumlardan ek gelir elde etmiş olursunuz. Mumları evde yaparak, instagram, twitter gibi sosyal medya hesabınızdan reklam yapıp satış yapabilir, kimseye gerek duymadan kendi işinizi kendi evinizde yaparak para kazanabilirsiniz.

Evde mum işi veren firmalar

Evde mum yapma işi veren firmaları, eve iş veren firmalar arasından kendiniz arayıp bulabileceğiniz gibi aşağıdaki iletişim numaralarından iletişime geçerek de bulabilirsiniz. Bu firmaları sıralayacak olursak:

Royale Mum firması: http://www.royalmum.com/

Tel: 0 232 236 80 87, E mail: info@royalmum.com

 

Mumyapımı.com sitesi, mum ihtiyacı olanların sipariş verdiği ve yapmak isteyenlerin teklif verip mumları yaparak para kazandığı bir sitedir. Bu siteye üyelik açarak siparişleri takip edip evde mum yaparak para kazanabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.