Öğrencilere Fırsat : Evde Ek İş İle 6 Saatte 1000 Lira!

Öğrenciler İçin Evde Ek İş Fırsatları

Öğrenci olmak bu zaman da zor zanaat. Özellikle de ailenizden uzak da ve gurbette okuyorsanız her şey sizin için normalden kat be kat daha da zor bir hale bürünmekte. Peki sizlere evde ek iş yaparak durumunuzu biraz daha hafifletecek önerilerimizin olduğunu söylesek?

Yeteneğinizin Farkına Varın

Öncelikle, herkesin size vereceği iş fikirlerinin yanı sıra kendinize ait bir yeteneğinizin olup olmadığının farkına varmak belki de bu amaç uğrunda yapılacak en önemli adım. Zira belki de çok iyi müzik kulağınız vardır ve en zor enstrumanları bile diğer insanlara göre daha kolay, daha zahmetsiz bir şekilde çalabiliyorsunuzdur. Bu şekilde eğlencelere, düğünlere vb her türlü etkinliklere katılım sağlayarak belki de hafta sonunuzu hem eğlenerek hem de para kazanarak geçirebilirsiniz.

Diyelim müzik kulağınız iyi değil, ya da farklı bir iş arama içerisindesiniz. Diğer önerimiz ise yabancı dilden de bildiğimiz üzere affiliate programı benzeri işler yapmak. Aileniz yardımı ile, ya da iyi bir ikna kabiliyetiniz varsa esnaflara giderek önce bi bakarak ” Acaba hangi ürünü daha hızlı satabilirim? ” deyin. Sonra sahibi ile görüşerek bir miktar satın alın ve size en yakın kalabalığa doğru adım atın. Tabiri caizse ağzınız laf yapıyorsa ve iyi bir ikna kabiliyetiniz varsa elinizde bulunan tüm ürünleri satmanız içten bile değil.

Ek İş Fırsatları Kovalayın

Etrafınız da belkide yep yeni marketler, iş yerleri açılıyodur. Bunlar için siz iş verenin pozisyonun açıklığını değerlendirmesini beklemeden, ilk siz adımı atın ve o işi kapın. Örnek vermek gerekirse, hali hazırda çalışan biri 10 gün sonra çıkacaktır ve iş veren o çıkacak kişinin yerine yeni ilanını asmayı beklerken belki de siz gidip iş arıyorum diye sorduğunuz da size 10 gün sonra gel çalış diyecektir. Yani bu işler hiç belli olmaz, kalkıp tek tek her yere sormak gerek. Belki de uzaklarda aradığınız o ek iş fırsatı elinizin altındadır.

Korkmayın! Her yere sorun, etrafınız da yeni açılan, eskiden beri varolan ; Bu yer beni almaz demeyin hepsine sorun. Zira günümüz de işsizlik ne kadar fazla olsa bile bi o kadar iş bulmak kolay. İnsanlar hemen hemen her şeye üşenir hale geldiler. İnternete CV bırakıp iş veren beni bulsun derdindeler. Unutmayın ki iş veren her türlü çalıştıracak işçiyi bulacaktır. Fakat siz aradığınız işi bulabilecek misiniz? Bu yüzden kendi fırsatlarınızı mutlaka kendiniz yaratın. Hepinize iş hayatında başarılar. Günlük 6 saat çalışma ile haftanın 6 günü iş başı yaparak 1000 tl ve üzeri çalışabilmek çok da zor değil. Bu konu ile daha detaylı bilgi almak istiyorsanız eğer : Ek İş Fırsatları kategorimize göz atın.

4 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.