Evde Püskül Dizerek / Yaparak Ek İş Aylık 800 TL

22
206
Evde Püskül Dizerek / Yaparak Ek İş Aylık 800 TL

Püskül geçmişten günümüze kadar, Osmanlı mimarisinden tutun da günümüz ülkelerinde bile revaçta olan bir moda aksesuarıdır. Evimizin hemen hemen her yerinde olan, hatta bazen kıyafetlerimiz de bile bulunan püskülleri dizerek ya da yaparak aylık gelir sağlayabilirsiniz. Çok geniş kullanım alanı ve şık duruşu ile değişmez aksesuarlardan olan püskül bir çok kıyafet, giyim, takı, mücevher gibi firmalar tarafından evlere ek iş olarak gönderilmektedir.

Püskül bağlamanın evde yapılmasının aslında avantajları çok fazla. İlk olarak evde toz, gereksiz eşya, gereksiz kirlilik gibi sorunları tamamen ortadan kaldırdığını söyleyebiliriz. Zira hem küçük olma yapısı ile hem de sorunsuz, tozsuz ve kokusuz olması yüzünden bir çok ev hanımı aslında evde püskül bağlamanın çok daha avantajlı olduğu konusun da hem fikir.

İnce işçilik ve detaylar gerektiren püskül, bildiğiniz üzere çok ileri seviye fabrikasyon ortamı gerektirmektedir. Fakat küçük fabrikasyon yerlerin de ise sadece ipleri veya püskül malzemeleri üretilmektedir. Dolayısı ile montajı ve dizilimi yine insan eli değerek yapılmalıdır. Bu konuda da evlere iş veren firmalar göze çarpıyor. Çünkü firmalar kendi işçilerine bu püskülleri dizdirip toparlatmak yerine onların üretiminden sorumlu oluyorlar.

Aynı zaman da püskülün çok fazla kullandığı alanları sıralayacak olursak eğer ;

  1. Kıyafet ( çorap, şal, kazak vb. )
  2. Perdeler
  3. Tesbih
  4. Seccadeler
  5. TV Masaları için örtüler de
  6. Yemek masası örtülerin de
  7. Şapkalar
  8. Gözlükler
  9. Yorgan ve nevresim takımları

Yukarı da saydıklarımıza belki de daha çok örnek var fakat biz bu kadar ile tutmayı yeterli bulduk. Gördüğünüz üzere inanılmaz fazla kullanım yeri olan püskül yapma işini evinizde mutlaka yapmalısınız.

Sizler de evde püskül dizerek boş zamanınızı değerlendirip, iş sahibi olabilirsiniz. Aynı zaman da eviniz ek gelir getirerek de güzel bir iş yapmış olursunuz. Bizlere yöneltilen iş veren tekliflerini sizlere iletebilmemiz adına yorum bölümüne bulunduğunuz il, ilçe ve mail adresini yazarak olası bir iş durumunda size ulaşmamızı sağlarsınız.

 

22 Yorumlar

  1. Mersindeyim 24 yaşındayım doğum yaptığım için işten ayrılmak zorunda kaldım bu işe ihtiyacım var siz de uygun gorurseniz iletişime geçmenizi bekliyorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu yazın.
Lütfen isminizi yazın.