Evde Örgü İşi Yaparak Para Kazanmak

örgü örerek para kazanmak

Bugün el yapımı ürünler, alıcıları kendine çeken, eşsiz ve kaliteli bir ürün olarak piyasaya sürülüyor. 2019 yılında, el yapımı ürünlere olan talebin artması kaydedildi. Uzmanlara göre, en çok satan el yapımı ürünler arasında, örme ürünler ikinci sırada yer alıyor. Her yıl, triko için moda tüm cephelerde güçlendirilir: kıyafetlerde, aksesuarlarda ve hatta ev dekorasyonunda. Bu nedenle, soru ortaya çıkıyor – örgü örerek para kazanmak mümkün mü ve böyle bir işletme ne kadar karlı olabilir?

Her türlü işletmede olduğu gibi, bu alanın başarısı da pazar talebinin doğru değerlendirilmesine, iş kalitesine ve yetkin promosyona bağlıdır. Örme işinin bir diğer önemli bileşeni, teklifin benzersizliğidir. El yapımı örme bir yıldan fazla bir süredir popüler olan bu sırada niş çeşitli ürünleri doldurmayı başardı. Trikolar arasında lider olan kişiler: kazak, şapka, eşarp ve ayakkabısı, çorap ve eldiven, çanta, kilim ve yatak örtüleri. Örme, yaratıcılık için sınırsız sayıda seçenek sunar. Tığ işi, örgü ve sadece el örgü; Farklı malzemeler kullanabilir ve elbette çeşitli ürünleri örme konusunda uzmanlaşabilirsiniz. Bir iş planı yapmadan önce nişinizi daraltmak ve “her şeyi” örmemeye çalışmak daha iyidir. Örneğin, dekor ürünlerine veya çocukların eşyalarına veya moda aksesuarlarına odaklanmak, veya bayan elbiseleri. Konumunuz ve hedef kitlenizin oluşumuna bağlı olan bu seçimdir.

Örgü işinde bir niş(tasarım) nasıl seçilir?

Ne örmeli? Belirli bir ürüne olan talep seviyesi nasıl değerlendirilir? Örgü nişinizi seçerek, şu yollardan birini tercih edebilirsiniz: pazarda talep gören örgü ürünleri; veya benzersiz bir teklifle pazara girin. İlk seçenek daha güvenilir görünüyor çünkü tüketici talebini dikkate alıyor. Ancak bu durumda, şiddetli rekabet ve birçok teklif arasında farkedilme tehlikesiyle karşı karşıya kalacaksınız. Aksine benzersiz bir teklif, öne çıkmanıza ve ücretsiz bir niş oluşturmanıza izin verecektir. Ancak zorluk, bu tür ürünlere olan talebi doğru bir şekilde değerlendirmenin her zaman mümkün olmaması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.
Örme işi için size 50 fikir sunuyoruz. Her türlü ürün Etsy uluslararası ticaret platformunda satılır ve alıcılarını bulur. Liste hem klasik ürünlerden (kıyafetler, kilimler) hem de henüz pazarda bol miktarda bulunmayan yaratıcı şeylerden oluşur. Kolaylık sağlamak için tüm fikirler 6 kategoride gruplandırılmıştır.

1. Giyim: kazaklar, elbiseler, mayolar, yelekler, hırkalar, pançolar, üstleri kırpılmış. 2. Aksesuarlar: şapkalar, saç bantları, eldivenler, atkılar ve terlikler, şallar, çoraplar, terlikler, çantalar ve sırt çantaları, cüzdanlar, papyonlar. 3. Ev için Şeyler:

battaniyeler ve kilimler, halılar, kupalar ve çaydanlıklar için “kıyafetler”, sandalye kılıfları (koltuklar veya bacaklar için), tutacaklar, sofra peçeteleri, keseler, yastık kılıfları, kıvırcık yastıklar, perdeler, Denizkızı kuyruğu ekleri, saklama sepetleri, düzenleyiciler , kapı kolları, saksılar, hamaklar için örtüler.

4. Dekor: resimler, paneller, çelenkler, lambalar, rüya yakalayıcılar, mandalalar, “doldurulmuş” hayvanlar, örme figürler. 5. Bebek ürünleri: patik, çocuk bezi için külot, bebek oyuncakları, çıngıraklar, bebek karyolası, oyuncak, parmak uçları için cep.

6. Çeşitli: Köpekler ve kediler için kıyafetler, evcil hayvanlar için yatak takımı, uykuya yönelik giysiler, gözlükler için kılıflar.

Bu seçim, bir örgü işinin ne kadar çeşitli olabileceğini açıkça göstermektedir.

Bir niş seçerken ürün talebini değerlendirmek gerekir. Yalnızca çaydanlıklar veya yer imleri için kapak üretimine odaklanmaya karar verirseniz, uygulamada zorluklarla karşılaşmanız olasıdır. Bu ürünlerin, yüksek satışlar bekleyebilecek kadar spesifik olduğunu kabul etmelisiniz. En rasyonel yol, yüksek talep gören ürünlerin ve sizi piyasada ayıracak ve izleyici çekebilecek bazı benzersiz tekliflerin sunulacağı nişi genişletmektir. Örneğin, “örülmüş ev dekorasyonu” olarak bir niş belirlerseniz, saklama sepetleri, saksılar ve sandalye örtüleri satabilirsiniz. Veya nişi “örme tekstil” olarak daraltabilirsiniz – ve battaniyeler, yastık kılıfları ve kıvırcık yastıklar satabilirsiniz. “Örme aksesuarlar” kategorisi gözlükler, yer imleri, cüzdanlar vb. İçin kılıfları birleştirebilir.

Bir niş belirlemek için piyasadaki teklifleri inceleyebilirsiniz. Triko satan iğnelerin online mağazalarına göz atın. El yapımı ürünlerin satıldığı en popüler sitelerden bazıları. Bu, Etsy, “Fair Masters” ve Instagram. Başarılı profillere bakın, çalışmalarını analiz edin (ürün çeşitliliği, teklif, pazarlama, fiyatlandırma, vb.). Burada, hesabınızı sosyalde nasıl tutacağınıza dair ilham ve fikir alabilirsiniz. ağlar.

Örgüden ne kadar kazanabilirsiniz?

Örgü işindeki en önemli konulardan biri – bunun için para kazanmak mümkün mü? Belirli bir miktarın isimlendirilmesi zordur, çünkü birçok faktörün etkisi altında kalmıştır: işgal edilmiş niş, fiyat politikası, reklam etkinliği, üretim hacmi, vb.

Bazı ilham verici örneklere bakalım.

ABD’li zanaatkâr olan Heidi May of Thevelvetacorn daha çok örme şapka satıyor. Mağazası, farklı hayvanların kulakları bulunan çocukların meraklıları sayesinde popülerlik kazanmıştır. İlk 4 yıl boyunca, mağazanın kazancı 300 bin dolardan fazla oldu.

Ancak takma adı dudush tarafından bilinen Türkiye’den gelen orospu çocuğu, rahat örgü çantalar ve dizüstü bilgisayar çantaları satıyor. Yıllık satış sayısı yaklaşık 160 dolar olup, yıllık 5.000 dolar gelir sağlar.

Atlanta‘da çalışan kadın oya makinesi Yoko Gibran birkaç yıl içinde 3.000’in üzerinde el örgüsü eşarp sattı. Şimdi yılda yaklaşık 140 bin dolar kazanıyor.

Örme işinin başarılı örnekleri arasında Rus isimleri var. Daria Nikulina örme gelişimsel oyuncaklar ile geldi. Karının kaynağı – bu tür oyuncakların örülmesi üzerine atölye çalışmaları satışı. Örme “bilgi işi” nin kurucusuna göre, bu işletme aileye sağlamaya yetecek kadar istikrarlı bir gelir getiriyor.

Başka bir Rus kadın ustası Svetlana Turova. Rusya’nın her yerinde, çalışmaları gökkuşağı renginde örgü kedilerle yüceltildi. İlk yılda, net kar sadece 50 bin ruble olarak gerçekleşti. Ancak, varlığı boyunca, proje önemli ölçüde büyümeyi başardı. Bugün, ihtiyaç sahibi kadın atölyeyi inşa ediyor, işi ve ürün çeşitliliğini genişletiyor. Projenin çevrimiçi mağazasında çeşitli örgü ürünleri satın alabilirsiniz: iç yastıklar, oyuncaklar, çoraplar, kazaklar, şapkalar ve atıştırmalıklar, muska vb.

Genel olarak, çoğu örme makinesi örmeden elde edilen aylık ortalama gelirin 30-40 bin ruble olduğu konusunda hemfikirdir.

Tüm başarılı ustalar hobinizi kazanmak için ona bir iş gibi davranmanız gerektiğini söylüyor. Sosyal ağlar aracılığıyla tanıtılması gereken bir marka oluşturmanız gerekir. Malların teslim sürecinin oluşturulması gerekmektedir. Piyasada öne çıkmak için kendi tarzınıza, benzersiz bir teklife ihtiyacınız var. Ve herhangi bir başlangıçta olduğu gibi, çok çalışmaya ve ilham almaya hazır olmanız gerekir.

Örmeyi nereden öğrenebilir veya becerilerini geliştirebilirim?

Bir örgü işi planlarken, zaten en azından temel örgü becerilerine sahip olmanız gerekir. Bununla birlikte, deneyimli bir dikişçi bile, eğitim ihtiyacı ile karşı karşıya kalabilir. Örneğin, örme makinelerinde veya belirli bir örme tekniğinde çalışmayı öğrenmek istiyorsanız. Bugün, çevrimiçi kurslar da dahil olmak üzere, örme ustalarının eğitim kurslarını kolayca bulabilirsiniz. Maliyet programa, akademik saatlerin sayısına ve sınıflara (grup / birey) bağlıdır. Ortalama olarak, temel bir örgü kursu maliyeti 6 bin rubleye mal olacak ve bireysel bir makine örgüsü eğitimi (30 saatlik) yaklaşık 15-20 bin rubleye mal olacak. Video kurslarını kullanarak da eğitim alabilirsiniz – tam bir video konferans setinin yaklaşık maliyeti 3 bin ruble.

Örme işi nasıl açılır?

Bir örgü işletmesini sıfırdan açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

  • Pazar arz ve talebini incelemek, rakipleri analiz etmek
  • Çalışacağınız yeri belirleyin
  • Gerekli ekipman ve malzemeleri satın alın
  • Gerekirse eğitim alın
  • Birkaç ürün tedarik etmek – ilk ürün çeşitliliği
  • IP kaydı
  • Atölyenizin çevrimiçi hesaplarını oluşturun: Etsy, “Master of Fair”, Instagram, VKontakte – ürünlerinizi tanıtmak için aynı anda birkaç platform kullanabilirsiniz
  • Bir pazarlama stratejisi geliştirmek ve aktif hesap tanıtımını başlatmak.

Örme işi başlatmak için bu hızlı bir rehberdir. Maddelerin her biri aşağıda detaylı olarak tartışılacaktır.

Bir örgü işi açmak için ne kadar paraya ihtiyacınız var?

Bu en popüler sorulardan biri. Ve bunun cevabı farklı olabilir – birileri evde örmeye başlamayı planlıyor ve birileri birkaç örgünün istihdamıyla tam teşekküllü bir işletme açmak istiyor. Bu örnekte, asgari yatırımı olan bir ev işi ele alınacaktır.

Ana gider kalemi, ekipman ve malzeme alımıdır. Ekipman listesi örgü tekniğine bağlıdır. Örgü iğneleri, kancaları vb. Setleri ile yapabilirsiniz. Ancak büyük hacimlerde üretim yapmayı planlıyorsanız, bir örme makinesi satın almanız gerekir. Bir örme makinesinin ortalama maliyeti 20-40 bin ruble arasında değişiyor (üretimde kullanılan 100 bin ruble’den daha pahalı modeller var). Profesyonel örgü iğneleri setleri 6-8 bin rubleye mal olacak. İplik ve ilk ürün aksesuarları yaklaşık 4 bin ruble tutacaktır. Bireysel girişimcilerin tescili için devlet görevi 800 ruble. Kendi logonuzu geliştirmek ve ürünler için markalı etiketler oluşturmak ortalama olarak 6 bin ruble’ye mal olacak. Sosyal olarak reklamın maliyeti. ağlar yaklaşık 7 bin ruble olacak (reklamlardan tasarruf etmeyin, işinizin başarısı etkinliğine bağlıdır).

Bu nedenle, bir örme işini açmanın toplam maliyeti 26 bin ruble ile 70 bin ruble arasında olacak.

Nereden malzeme satın alınır?

Örme ipliği, dikiş dükkanlarından veya çevrimiçi mağazadan satın alınabilir ve bu da para kazandıracaktır. Online mağazalarda ürün fiyatları genellikle% 10-15 daha düşüktür. Ekstra tasarruf için, indirim sırasında iplik satın alabilirsiniz. Genellikle yaz aylarında iplik talebi azalır.

Üreticiden iplik için en düşük fiyatlar. Fabrikalar ürünlerini minimum marjla satarlar. Ancak aynı zamanda, yalnızca büyük bir parti satın alabilirsiniz ve satın alma işlemi için sözleşmeyi tamamlamak için kuruluş belgelerine ihtiyacınız olabilir. Ayrıca, nakliye maliyetlerini göz önünde bulundurmaya değer – büyük miktarlarda mal tedarik ederken, nakliye maliyeti önemli olabilir.

Malzemelerden tasarruf etmek için başka bir seçenek ortak iplik alımıdır. Bu durumda, birkaç kişi bir araya gelir, bir sipariş minimum maliyetle verilir ve nakliye masrafları herkese bölünür. Aynı zamanda, paketlerden iplik almak daha karlı.

Ancak kalitesi nedeniyle iplik tasarrufu yapmak için acele etmeyin. Örneğin, Çin sitelerinde iplik için bütçe seçeneklerini satın alabilirsiniz, ancak kalitenin kendisi de bundan zarar görmektedir. Örme ipliği almak sadece güvenilir tedarikçilerdendir. Tedarikçilere karar vermek, yorumları okumak, bir triko forumunda soru sormak, hangi iplikleri önereceklerini sormak. Farklı üreticilerin bir iplik yumağı alın. İpliği test etmek için farklı çeşitlerden 10 x 10 cm’lik örnekler verin. En uygun olanı seçin.

Maliyet nasıl hesaplanır ve triko fiyatları nasıl belirlenir?

Örme ürünün maliyetini hesaplamak ve bunun için nesnel bir fiyat belirlemek için hesaplamaları basitleştiren birkaç yöntem kullanabilirsiniz. Örme ürünün ortalama maliyeti 400-500 ruble, satış fiyatı ise 2000-2500 ruble.

Maliyet hesaplanırken ilk önce örgü “komplikasyon” katsayıları olan bir tablo kullanışlı olacaktır. İkincisi, birçok özel kaynağın sunduğu bir triko maliyet hesaplayıcısını kullanabilirsiniz. Üçüncüsü, örme bir ürünün maliyeti, aşağıdaki parametrelere dayanarak belirlenebilir:

– ipliğin maliyeti;

– aynı ürünlerin ortalama piyasa fiyatı;

– toplam maliyetler: (iplik + teslimat) * katsayısı. karmaşıklığı;

– işe harcanan zaman.

Maliyet belirlenirken, ipliğin rengi de dikkate alınır – koyu iplikle çalışmak daha zordur, çünkü gözleriniz daha hızlı yorulur.

İğne kadınları tarafından önerilen başka bir seçenek de formülde ifade edilmiştir:

(1 skein iplik fiyatı) * (Skeins cinsinden boyut başına iplik tüketimi) + (100gr başına yard) * (Skeins cinsinden boyut başına iplik tüketimi) * (1 metre ipliğin fiyatı) + (Aksesuarların maliyeti) * 2 + (Yön + + giderler) = (Örme ürün maliyeti) + Teslimat / kargo

Örme ürün alıcılarına nasıl bakmalı? Online satış nasıl yapılır?

Bu iki konu birleştirilmiştir, çünkü modern dünyada el yapımı ürün ticareti için en etkili platform Internet’tir. Bu nedenle, orada alıcılar aranmalıdır. Bunun için, çeşitli sosyal ağlarda el yapımı mağazanız için bir hesap oluşturmanız gerekir.

Alıcıları aramadan önce, hedef kitlenize karar vermeniz gerekir. Örneğin, modaya uygun hırkalar ve kazaklar örerseniz, hedef kitle genç kızlar olacaktır. Çocukların eşyalarını örüyorsanız – o zaman genç annelere odaklanmalısınız.

Alıcınızı bulmak için sosyal ağlarda aktif olmalısınız, çekilişler yapmalı, hesabınızı tanıtmak için reklam yayınlamalısınız. İstatistiklere göre Instagram’da el yapımı kategorisindeki ürünler en çok satan üç ürün arasında yer alıyor. Bu nedenle, bu triko mağazasının tanıtımı bu site örneğinde ele alınacaktır.

Soru ve görüşlerinizi konu altından bize iletebilirsiniz.

5 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.